Modern komplo teorisyeninin favori atıcısı Illuminati, Bavyera'da kuruldu.

Adam Weishaupt, Bavaria'da bulunan Ingolstadt'ta dünyaya geldi. 1772'de Ingolstadt Üniversitesi'nde doğal ve kanun kanunu profesörü olarak göreve başlamadan önce, Cenevre tarafından yetiştirilmiş ve yetimden ayrı kaldı.

Modern komplo teorisyeninin favori atıcısı Illuminati, Bavyera'da kuruldu.
Modern komplo teorisyeninin favori atıcısı Illuminati, Bavyera'da kuruldu. Admin
Bu içerik 590 kez okundu.

Adam Weishaupt, Bavaria'da bulunan Ingolstadt'ta dünyaya geldi. 1772'de Ingolstadt Üniversitesi'nde doğal ve kanun kanunu profesörü olarak göreve başlamadan önce, Cenevre tarafından yetiştirilmiş ve yetimden ayrı kaldı. Pozisyonu elinde tutan ilk rahip o değildi ve akılcı sempatileri kısa sürede onu üniversite ile çatışmaya itti.

Weishaupt için, Bavyera monarşisinin ve kilisenin baskın etkisi, özgür düşünce ve akılın şık Çağdaş Aydınlanma idealleriyle boğuşuyor ve uyuşmuyordu. Düşünmek isteyen düşünürlerle fikir edinmek ve fikirleri paylaşmak için bu nedenle rasyonel mutluluk arayışında özgürlük ve ahlak erdemine dayalı bir toplum kurmaya karar verdi.

Dönemin devlet adamları ve kiliseler gözünde hoş karşılanmasa da, bu tür kardeşlik ve gizli toplum on sekizinci yüzyılda alışılmıştı. Buna göre, 1 Mayıs 1776'da, Ingolstadt yakınlarındaki bir ormanda Weishaupt bir araya geldi ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi