Muğla'da FETÖ’nün saklattığı 18 Ton Altın Ele Geçirildi

FETÖ’nün finansörü KOZA – İpek Grubu’na ait Marmaris’teki Angel’s Peninsula Oteli’nde 18 ton altın saklandığı iddia edilmişti. Yerin haritasını çeken jeoloji mühendislerinden oluşan ekibin araştırmaları sonucunda gömülen altınlar bulundu.

Muğla'da FETÖ’nün saklattığı 18 Ton Altın Ele Geçirildi
Muğla'da FETÖ’nün saklattığı 18 Ton Altın Ele Geçirildi Admin
Bu içerik 10832 kez okundu.

FETÖ‘ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde kayyum atanan Angel’s Peninsula Oteli’nde sular durulmuyor. Marmaris’teki otelin eski çalışanlarından birinin yaptığı itirafta otelin bahçesinde yüklü miktarda altın olduğu iddia edilmişti. Bunun üzerine kayyum heyeti jeoloji mühendislerinden oluşan bir ekip kurarak otelde araştırmalara başladı. Otelin bahçesinde toprağın röntgenini çeken ekip yüksek miktarda altın sinyallerine rastladı. Ekibin yoğun çalışmaları sonucu dün saklanan altınlara ulaşıldı. Gizli dehlizlerde ulaşılan kaynaklarda 18 ton altın ele geçirildi. Yapılan araştırmalar sonucu 18 ton altının yanı sıra 500 milyon Euro250 milyon Dolarve1050 adet de kasete ulaşıldı. Yetkililerden alınan bilgilere göre ilk ulaşılan kaynakların ardından çalışmaların devam ettiği gizlenen daha fazla altının olduğu iddia edildi. 

Uzman ekip altınlara ulaştı 

İlk bulgulara ulaşılmasının ardından gelen bilgilerde jeoloji mühendislerinden oluşan 3 kişilik uzman ekip, sismik cihazlarla yer altının röntgenini çektiği belirtildi. Toprak ölçümünde 400’e kadar sinyal veren cihazların yerin derinliklerine doğru indikçe iletkenlik sayısının arttığı belirlendi. Cihazlardan altının iletkenlik ölçüsü olan 9 bine kadar sinyal alındığı tespit edildi. Toprak ve katmanlarıyla ilgili detaylı bir rapor hazırlayan mühendisler, altın bulunma ihtimalinin yüksek olduğunu bildirdi. Derinliğin 40 metreye kadar inebildiğini içeren rapor savcılığa sunuldu. Savcılık talebi ve mahkemeden alınan karar üzerine Türkiye Kömür İşletmeleri’ne ait sismik cihazların da katıldığı bir çalışma başlatıldı. Otelin bahçesindeki belirli bir alanın etrafı çevrilerek, belirli aralıklarla sondaj vuruldu. Bugüne kadar 19 noktada sondaj yapıldığı belirtildi. Yapılan araştırmaların ardından ilk bulgulara dün ulaşıldı. FETÖ’nün adeta zulasının ortaya çıktığı bulgular sonucu terör örgütünün maddi anlamda verdiği zararlar iyice gözler önüne serildi. 

Altınlar özel yatla taşındı 

Geçmişte örgütün birçok toplantısına ev sahipliği yapan ve örgüt üyelerinin tatil merkezi olan otelin eski çalışanının iddiaları sadece otelde altın olduğuyla da bitmedi. Hakkında, “yoklukta tutuklama” kararı çıkarılan Akın İpek’in Bergama’daki madeninden çıkarılan altınların bir kısmının Bandırma Limanı’ndan iki özel yatla otele taşındığı da iddia edildi. İpek’in devlete pay vermemek için kaçırılan altınların otelin bahçesinde açılan bir alana gömüldüğü belirtti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
fatma ćopur     0000-00-00 Lütfen bunları şehit aileletine paylaştırın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
Gençler fikirleriyle yarıştı
Gençler fikirleriyle yarıştı