Odessa İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Neler ?

Odessa İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Neler ?
Odessa İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Neler ? Emre
Bu içerik 708 kez okundu.

  Eğlence ve tatil için Odessa bölgesi çok doğru bir seçim olacaktır. Ukrayna'nın Karadeniz kıyısında bulunan Odessa, yaz ayarında özellikle çok hareketlidir. Gündüzleri aşırı sıcak olmayan bölgede, akşamları ise hafif bir esinti de oluyor.  

 Odessa Kıyılarında Tatil

  Tatile karar vermek için Odessa tatil seçeneklerin arasında mutlaka olmalıdır. Gündüzleri ve akşamları farklı kimlikteki kişileri görmek mümkün. Gündüz saatlerinde genelde deniz ve kafede keyfi yapılabilir. Akşamları ise daha çok eğlence odaklıdır. Gezilecek, görülecek farklı yerleri var. Çok büyük bir bölge olmasa da, Odessa rehber hizmeti ile görülmesi gereken yerlere gidilebilir. Rehber eşliğinde yapılan geziler oldukça eğlenceli ve bölge hakkında bilgi edinilebilir. Ukrayna'nın üçüncü büyük şehridir. Denizi ve temiz havası ile dikkat çekiyor. Üstelik bu bölgeye gidebilmek için vizeye de gerek yok. Şehir çok fazla büyük olmamasına rağmen, üç merkez bölgesi bulunmaktadır. Genelde tatil amacı ile gelenler de merkezde kalmayı tercih ediyor. Tatil için bu kıyılar çok ideal olacaktır.  

 Odessa Hakkında Detaylar

  Eğlence dolu bir tatil geçirmek isteyenler Odessa şehrini tercih edebilir. Geceleri oldukça hareketli ve renklidir. Kültür turları da düzenlenmektedir. Bu şehirde konaklama seçenekleri de oldukça geniştir. Şehir merkezindeki bölgeler bir birine çok yakın bulunduğundan, çoğu yere yürüyerek de gidilebilir.   Farklı Odessa Türk rehber kişilerle şehir gezilebilir, ilginç yerler görülebilir. Turlar genelde potemkin merdivenleri, opera binası gibi yerlerden oluşmaktadır. Gündüzleri daha sakin olan şehirde, geceleri eğlence mekanları dolu oluyor. Sokakta şarkıcılara, ilginç heykellere rastlamak mümkündür. Özellikle konaklama ve yeme içme fiyatları değişiyor. Genelde her bütçeye bir seçenek bulabilmek mümkündür. İnsanları daha çok Rusça konuşuyor. Yeme ve içme olarak Gürcü ve Azeri yemekleri ön plana çıkıyor.   Sakin ve temiz denizi, güneş ve kafeler sabahtan akşama kadar turistlerin hizmetinde. Gece mekanları çok hareketlidir. Geceleri doyasıya mekanlarda eğlenmek ve bu şehrin gece güzelliklerini de görmek mümkün. Odessa bölgesi her kişiye uygundur. Gerek fiyatları gerek ise ortamı ile herkes bu bölgede keyifli zaman geçirebilir. Hem sakinlik hem de eğlence aynı anda sunuluyor. Otel fiyatları, yeme içme, şezlong gibi en temel ihtiyaçlar da farklı fiyatlardadır.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu