Pakistan Bakü'deki İslam Dayanışma Oyunları'na katılmayacak

Pakistan judocuları bu yıl Bakü'de organize edilecek olan 4. İslam Dayanışma Oyunları'na katılmayacak.

Pakistan Bakü'deki İslam Dayanışma Oyunları'na katılmayacak
Pakistan Bakü'deki İslam Dayanışma Oyunları'na katılmayacak Admin
Bu içerik 998 kez okundu.

 

Ozgunmanset.com Report a istinaden haber verir ki, Pakistan Olimpiyat Derneği (PoA) judocuları 200 kişilik heyete dahil etmedi.

Buna "PoA" ile "Pakistan Judo Federasyonu (PJF)" arasında birkaç konuda oluşmuş fikir ayrılıkları neden olduğu açıklandı. Dernek PJF'nin geçen yıl ki seçimde meşru talepleri yerine getirmediğini iddia ediyor. Bununla birlikte Pakistan judo dalında madalya şanslarından birini terk etmiş oldu. 

Şu anda bu ülke Asya'nın 22 islam devleti arasında 9'uncu, dünyanın islam devletleri arasında ise 12-cidir. İslam Dayanışma Oyunları için önerilen 4 erkek ve 4 kadın judocu arasında 2016 yıl Rio de Janeiro Yaz Olimpiyat Oyunları'nda da çıkış yapmış Şah Hüseyin Şah (100 kg) da var.

Ancak, Pakistan hükümeti Bakü'deki Oyunlarda maksimum sayıda sporcunun katılımını istiyor. Ülkenin atletizm, basketbol, ​​boks, hentbol, ​​karate, atıcılık, yüzme, masa tenisi, tekvando, tenis, voleybol, ağırlıqqaldırma, serbest ve Greko-Romen güreşi, uşu yanı sıra, para-atletizm ve zorxana türlerinde de temsil olunacağı bekleniyor. Oyunlarda yer için 51 milyon Pakistan rupisi (yaklaşık 90 bin lira) ödenek gerekirse de, PoA bu tutarın toplam 20 faizini uygundur. Kalan malzeme için devlete erişilmiş.

Not edelim ki, IV İslam Dayanışma Oyunları 12 - 22 Mayıs'ta yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor