Pakistan , diplomatların gözaltına alındıktan sonra kabul gördükleri için Kabil'i Viyana Sözleşmesini ihlal etmekle suçladı

Zaten dolu Pakistan Afganistan'ın ajan servisi sözde "gözaltına alınıp işkence" iki olarak Afghanistan ilişkileri, dün kötü bir hal aldı Pakistan "saat" elçilik çalışanları, Pakistan i medyasının bildirdiğine. Ve bir tesadüf büküm, içinde Pakistan - Hindistan diplomatik ilişkilerin 1961 kongre ihlal suçladı Kulbhushan Jadhav durumda - Viyana Konvansiyonu ihlal Afganistan'ı suçladı.

Pakistan , diplomatların gözaltına alındıktan sonra kabul gördükleri için Kabil'i Viyana Sözleşmesini ihlal etmekle suçladı
Pakistan , diplomatların gözaltına alındıktan sonra kabul gördükleri için Kabil'i Viyana Sözleşmesini ihlal etmekle suçladı Admin
Bu içerik 370 kez okundu.

 

"Bu tür olayların iki ülke ikili ilişkilerin güçlendirilmesi için öngörülen yapıcı katılımı zarar vurgulanmıştır," Bir Pakistan yabancı ofis deyimi Dawn göre, şeklindeki sözleri kaydedildi.
İki Pakistan elçiliği görevlisi, Afgan casus ajansı, Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandıklarında alışveriş yapıyordu ve Dawn'a verdiği demeçte, elçiliğin resmi aracıyla birlikte gözaltı merkezlerinden birine götürüldü.
"Biz Afgan hükümeti bizim diplomatik personel ve binanın güvenliğini ve emniyetini sağlamak için acil adımlar atması ve bu tür bir olay gelecekte gerçekleşecek emin olmak için çağırıyorum," Pakistan yabancı ofis dediği bildirildi.
Bu olay, Pakistan ordusunun iki ülke sınırı yakınındaki 50'den fazla Afgan askerini öldürdüğünden 10 gün sonra geldi. Bu, sırayla, çatışmalar 10 öldürdükten sonra iki ülke arasındaki gerginlikler çivili sonra meydana Pakistan Mayıs ayının ilk haftasında i sivili.
Daha dün Pakistan ve Afganistan temsilcileri, uzlaşma sağlanana kadar sınır boyunca bir ateşkes sürdürme kararı aldılar.
Toplantıda, Afgan heyeti istedi Pakistan uluslararası sınırında konuşlandırılmış i askerleri sayım anket önce alandan taşınacak, Pakistan i medyasının bildirdiğine. Pakistan i heyet bildirildi ülkenin askerlerinin uluslararası sınırı boyunca konuşlanmış söyleyerek yanıt verdi Pakistan i yan ve orada kalacaktır. Pakistan ve Afganistan temsilcileri, uzlaşma sağlanana kadar sınır boyunca bir ateşkes sürdürmeyi kabul ettiler. Toplantıda, Afgan heyeti istedi Pakistan uluslararası sınırında konuşlandırılmış i askerleri sayım anket önce alandan taşınacak, Pakistan i medyasının bildirdiğine. Pakistan i heyet bildirildi ülkenin askerlerinin uluslararası sınırı boyunca konuşlanmış söyleyerek yanıt verdi Pakistan i yan ve orada kalacaktır.

Pakistan ve Afganistan temsilcileri, uzlaşma sağlanana kadar sınır boyunca bir ateşkes sürdürmeyi kabul etti. Toplantıda, Afgan heyeti istedi Pakistan uluslararası sınırında konuşlandırılmış i askerleri sayım anket önce alandan taşınacak, Pakistan i medyasının bildirdiğine. Pakistan i heyet bildirildi ülkenin askerlerinin uluslararası sınırı boyunca konuşlanmış söyleyerek yanıt verdi Pakistan i yan ve orada kalacaktır. Afgan heyet istedi Pakistan uluslararası sınırında konuşlandırılmış i askerleri sayım anket önce alandan taşınacak, Pakistan i medyasının bildirdiğine. Pakistan i heyet bildirildi ülkenin askerlerinin uluslararası sınırı boyunca konuşlanmış söyleyerek yanıt verdi Pakistan i yan ve orada kalacaktır. Afgan heyet istedi Pakistan uluslararası sınırında konuşlandırılmış i askerleri sayım anket önce alandan taşınacak, Pakistan i medyasının bildirdiğine. Pakistan i heyet bildirildi ülkenin askerlerinin uluslararası sınırı boyunca konuşlanmış söyleyerek yanıt verdi Pakistan i yan ve orada kalacaktır.

Kabil , Hindistan ve ABD gibi, o zaman tekrar söyledi Pakistan Afganistan Hindistan'da grev ve n teröristlerin - teröristlerin mabedin sağlar. Afganistan için, gibi gruplar Pakistan i Taliban ve Hakkani sürekli bir hedef haline getirdi ağa.
"Dahil Afgan odaklı militan gruplar, Taliban ve Hakkani şebekesi üst düzey liderlik, içeride güvenli limanlara gelen eylem özgürlüğünü korumak Pakistan topraklarında i" Pentagon Kongre'ye nın altı aylık raporda Aralık ayında söyledi.

" Hakkani içindeki unsurların desteğine sahip ağ, Pakistan i güvenlik kuruluşundan, Afganistan'ın en deneyimli ve sofistike asi kuruluşlarından biridir," Savaş Araştırmaları Washington merkezli Enstitüsü söyledi.
Pakistan , Afganistan'ın teröristleri desteklediğini açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi