Rusya'nın yeni sivil uçağı kızlık uçuşunda kalkıyor

Rusya'nın en yeni sivil dar gövdeli uçağı olan Irkut MC-21, üreticinin onayladığı gibi, Çin'in COMAC C919, efsanevi Boeing 737 ve Airbus A320 ile yarışacaklarını ümit ederek, beklenen kızlık uçuşunu yaptı.

Rusya'nın yeni sivil uçağı kızlık uçuşunda kalkıyor
Rusya'nın yeni sivil uçağı kızlık uçuşunda kalkıyor Admin
Bu içerik 387 kez okundu.

 

Pazar günü uçuş, uçağın, Irkutsk'ta önemli bir medya olayı olan mayıs ayı başındaki montaj hattından devrinden farklıydı.

MC-21'in ilk uçuşu ilk kez tanıkları tarafından sosyal medyada görüldü ve daha sonra Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin tarafından bir Facebook postasında teyit edildi; burada , birkaç fotoğraf eklenmiş "Biz uçuyoruz" dedi.

Irkut daha sonra uçuş detaylandıran bir bildiri yayınladı. MC-21, 300 km / saat hızla yaklaşık 30 dakika uçtu ve 1.000 metreye ulaştı. 

Kanoya katılan Roman Taskaev'in yanındaki pilot Oleg Kononenko'ya göre, uçuşun nominal parametreler dahilinde olduğu ve daha ileri test için engel teşkil etmediği belirtildi.

Irkut MC-21, model ve sınıf konfigürasyonuna bağlı olarak, 151-212 yolcu kapasiteli, çift motorlu, kısa mesafeli ve mid-haul jet uçak niteliğindedir.

Yapımcı, uçağın Sovyet yapımı yolcu uçaklarının yaşlanan filosunun yerini alacağını ve nispeten düşük fiyat ve yüksek seyir hızı sayesinde küresel pazarda bir pay için rekabet edeceğini umuyor.

Dahili havayollarının bildirildiğine göre, halihazırda yapılan ödemelerle 185 dahil olmak üzere 285 MC-21'e kaydoldu. Irkut başlangıçta yılda 20 jeti inşa etmeyi ve 2023 yılına kadar bu rakamı 70'e çıkarmayı planlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
Gençler fikirleriyle yarıştı
Gençler fikirleriyle yarıştı