Schiele'nin simgesi Danaë, Sotheby'nin müzayedesinde

Mitolojik eser, sanatçının 2001'den beri açık artırmaya çıkarttığı ilk büyük figürlü resimdir.

Schiele'nin simgesi Danaë, Sotheby'nin müzayedesinde
Schiele'nin simgesi Danaë, Sotheby'nin müzayedesinde Admin
Bu içerik 617 kez okundu.

 

Sotheby's, 16 Mayıs'ta New York'ta İzlenimciliği ve Modern Sanat akşamı satışlarında, Egon Schiele, Danaë (1909) tarafından erken bir figüratif resim sunacak. Evin sanatçının "kadın çıplağının ilk büyük yağlıboyası" olarak adlandırdığı yapıt, sadece 19 yaşındayken boyanan eserin 30 milyon dolar ile 40 milyon dolar arasında satılması bekleniyor. 
 
Simon Shaw, dünya çapında eş başkanı Simon Shaw'ın Sotheby's'deki İzlenimci ve Modern Sanat bölümü, evin haber bülteninde şunları söyledi: "Danaë, [Schiele'nin] simgesel estetiğini sunarak cesur ve zorlayıcı bir ifade yapar: düzleştirilmiş resimli alan, açılı çizgi, radikal kırpma ve damgalanmış et, pembe renkte ve Yeşiller ". 
           
Schiele 1918'de 28 yaşında öldüğü halde, Kağıda cinselliği ve varoluşu karıştıran üretken bir yapımcıydı. Danaë, 2001 yılından bu yana açık artırmaya çıkacak ilk büyük figürlü resim. Schiele'nin akıl hocası Gustav Klimt'in de efsanevi konuyu resimlediğini anımsatan Danaë, 2013 yılında Philadelphia Museum of Art'da Klimt tarafından çıplak bir şekilde gösterildi. İngiliz milyarder Joe Lewis'in koleksiyonundan kredi. İş bu hafta Hong Kong'a 27 Nisan'da yapılacak. 
 
2011'de Sotheby, 1914'ten kalma bir yağla, Schiele'nin açık artırma kaydını atadı. Ne zaman ki Landstraße Wäsche (Vorstadt II) (renkli çamaşırlar, II. Tramvaylı ev) primiyle 39,8 milyon dolar satıldı. Bununla birlikte, sanatçının tuvallerinin detraktörleri var. "Yaklaşık 125 öğenin üzerinde"

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi