Seçim sonuçları 2017: DUP görüşmelerinde kabineyi sonuçlandırmaya Mayıs

Theresa May'ın, bakan ekibini daha sonra Demokratik Birlikçi Parti'nin desteğiyle hükümeti yönetmeye çalıştığı sırada sonuçlandırması bekleniyor.

Seçim sonuçları 2017: DUP görüşmelerinde kabineyi sonuçlandırmaya Mayıs
Seçim sonuçları 2017: DUP görüşmelerinde kabineyi sonuçlandırmaya Mayıs Admin
Bu içerik 308 kez okundu.

 

Bakanlar, Muhafazakâr Partinin Perşembe günkü seçimlerinde çoğunluğu sağlayamaması üzerine Kuzey İrlanda'daki DUP ile ilk görüşmeler başladığını belirtti.

Tories, kazanmak için 326 sandalyeye ihtiyaç duydu, ancak sekiz kat geriye düştü. DUP 10 kazandı.

İşçi, Bayan May'ı bir hükümet kurması için "yol tutmaya" çağırdı ve DUP anlaşması üzerine de eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

İskoç Muhafazakar Liderleri Ruth Davidson, eşcinsel evlilik hakkında yaptığı bir konuşmanın bir bağlantısını tweetledi; DUP karşıtı bir şey.

Bazı önde gelen hükümet görevlileri, Tories'in 13 sandalye kaybettiğini belirten bir seçim sonrasında görevlerini sürdürdüklerini doğruladılar.

Philip Hammond şansölye olarak kalacak, Boris Johnson dış sekreterlik görevini sürdürecek ve Amber Rudd - bir kez daha bir anons sonrasında bir milletvekili seçildi - ev sekretörü olarak devam edecek.

David Davis ayrıca Brexit sekreteri ve Sir Michael Fallon da savunma sekreteri olarak görevini sürdürecek.

Bakanın başka yerlerinde değişiklikler olabilirken, Ben Gummer ve Jane Ellison da dahil olmak üzere dokuz orta ve üst düzey bakanlar genel seçimlerinde yerlerini kaybetti ve değiştirilmesi gerekecek.

BBC'nin asistör yardımcısı Norman Smith, başbakan seçimlerin kazanılmamasından sorumlu olan ve "çok farklı bir yaklaşım ve liderlik tarzı" kabul etmemekle suçlanan yakın danışmanları kaldırmak için milletvekilleri çağrılarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

 

Medya başlığıTheresa Mayıs: 'Çalışalım'

Bayan May, İngiltere'yi yedi yıl içinde ikinci kez kapatılmış bir parlamento ile terk eden seçimlerin hemen ardından saatler itibariyle DUP ile bir hükümet kurma niyetini ilan etti.

Başbakan, Kraliçe ile bir izleyici kitlesinden sonra 10 numaralı basamakta yaptığı konuşmada, partilerin "güçlü bir ilişki" kurduğunu ve "İngiltere'yi bu kritik zamanda kesinleştirmek ve İngiltere'ye yönlendirecek bir hükümet kurmayı" amaçladığını söyledi ".

DUP lideri Arlene Foster, Bayan May ile konuştuğunu ve "bu zorluk döneminde bu ulusa istikrar getirmenin nasıl mümkün olabileceğini keşfetmek" için daha fazla konuşacaklarını doğruladı.

satır sonu

DUP, Mayıs anlaşmasında kaldıraç kullanacak

 

Medya başlığı"Sendika bizim yol gösterici yıldızımız" - DUP'un Arlene Foster

Siyasi muhabir Gary O'Donoghue tarafından analiz

Theresa May için saat geçiyor. DUP ile önümüzdeki hafta, yani yeni hükümetin gündemini belirleyecek olan Kraliçe Konuşmasının öncesinde bir anlaşma yapması gerekiyor.

Bu, 19 Haziran Pazartesi günü Brexit müzakerelerinin başlamasıyla aynı gün gerçekleşir.

DUP ve onun 10 milletvekili çok güçlü bir konumdadır. Bütün Noelleri birer birer içine alınıyor ve avantajlarından ellerinden geldiğince emin kaldırabilmelerini sağlayacaklar.

Kuzey İrlanda için para hiç kuşkusuz kendi taleplerinin bir parçası olacak ve Mrs May bunu bekleyecektir. Ancak Breckit'in Kuzey Irlanda'da uygulanması ile ilgili talepleri, özellikle DUP'un güneyle yumuşak bir sınırda olma kararlılığı, daha karmaşık olacaktır.

Bir diğer potansiyel sorun, eyaletteki güç paylaşımı görüşmelerinin planlanan yeniden başlaması.

Tipik olarak İngiliz hükümeti Cumhuriyetçiler ve İttihatçılar arasındaki dürüst bir aracı kurum olarak hareket etmeye çalışır. Ancak Bayan May, DUP ile anlaşma yaparsa, bu durum Sinn Fein ile anlaşmaya varmayı zorlaştırabilir.

satır sonu

Bayan May'ın DUP ile anlaşma yapma kararı bazı Tories'den endişe yarattı.

Avrupa Parlamentosu'nun Muhafazakar bir üyesi olan Charles Tannock, DUP'nin Muhafazakârlar için bir ortak olarak "sert, popülist, korumacı" bir parti ve "zayıf bir uyum" olduğunu söyledi.

Kuzey İrlanda, eşcinsel evliliğin yasal olmadığı İngiltere'nin tek parçasıdır.

Eşcinsel olan Bayan Davidson, eşi yakın gelecekte evlenmeyi planlıyor ve Bayan May ile kaygıları hakkında "açık sözlü" olduğunu söyledi.

Ruth DavidsonGörüntü telif hakkıGETTY IMAGES

Resim yazısıRuth Davidson, LGBTI haklarını partisinin üstünde tutacağını açıkladı.

BBC'ye verdiği demeçte, "Bana partiden çok şey sayılan bir takım şeyler olduğunu söyledim" dedi. "Bunlardan biri ülke, diğerlerinden biri LGBTI hakları.

"DUP ile herhangi bir anlaşma ya da kapsamlandırma anlaşması yapıldıysa İngiltere'nin geri kalanında LGBTI haklarının hiçbir şekilde iptal edilmeyeceğini ve sahip olduğumuz herhangi bir etkiyi kullanacağımıza dair kategorik bir güvence istedim. Kuzey İrlanda'daki LGBTI haklarını geliştirmek için. "

İskoçya'da 12 sandalye daha kazanarak Ruth Davidson, Theresa'nın Downing Caddesi'nde kalmasına yardım eden önemli bir rol oynamıştır. BBC İskoçya editörü Sarah Smith,

Davidson, etkisini Brexit müzakerelerini de etkilemek için kullanmayı açıkça planlıyor ve İngiltere'nin AB tek pazarında kalmaya çalıştığına inandığını öne sürüyor.

Partinin diğer üyeleri, Bayan May'ı çoğunluk hükümetine güvenemedikten sonra Downing Caddesi'nde kaldıkları için eleştirdiler.

Eski ticaret bakanı Anna Soubry, "felaket" bir seçim kampanyasından sonra "pozisyonunu göz önünde tut" çağrısında bulundu.

İşçi, lideri Jeremy Corbyn'in Bayan May'ın "bu ülkenin insanlarını gerçekten temsil eden" bir hükümet için "yol tutması" gerektiğini söyleyerek istifasını istedi.

 

Medya başlığıJeremy Corbyn: İşçi Partisi için "inanılmaz bir sonuç"

Parti, 2015 yılına kadar 30 oyla 262 sandalye kazandı. Oyların% 40'ı ile Tony Blair'in ikinci dönemini Başbakan olarak kazandığı 2001 seçimlerinden bu yana en büyük oy alanını elde etti.

Pazar günü gölge kabinesini ilan etmesi beklenen Bay Corbyn, partisinin kendi başına bir azınlık hükümeti kurmaya hazır olduğunu belirtti ancak diğer partilerle "sözleşme ya da anlaşma" yapmayacağını vurguladı.

Grafik

Ulaştırma Sekreteri Chris Grayling, BBC'nin Soru Saati hakkında konuşan başbakanı "öngörülebilir gelecek" rolünü sürdürmek istediğini söyleyerek savundu.

"İstifa etmemekle kalmamalı, ülkenin çıkarına istifa etmemeli, ilerlememiz gerekiyor, Brexit görüşmelerine girmeliyiz" diye ekledi.

Oturduğu yeri kaybeden eski konut bakanı Gavin Barwell, sonuçta hayal kırıklığı yarattığını söyledi ancak Bayan May, partisinin 1987 ve 1992'de yaptıklarından daha fazla oy aldı.

BBC Radio 4'ün Bugün ülkeyi yönetmek için "en iyi kişi" olduğunu söyledi ve "Muhafazakâr Partide kendisinin arkasında kalmak için bir irade" olduğuna inandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
2018 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Heyecanı Başlıyor
2018 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Heyecanı Başlıyor