Tokyo 2020: Karışık olaylar Olimpiyatlara 'eğlenceli' unsur katacak - Adam Peaty

Rio 2016 şampiyonu yüzücü Adam Peaty, Tokyo 2020 için karışık olayların ortaya çıkmasının Olimpiyatları "daha eğlenceli" hale getireceğini söyledi.

Tokyo 2020: Karışık olaylar Olimpiyatlara 'eğlenceli' unsur katacak - Adam Peaty
Tokyo 2020: Karışık olaylar Olimpiyatlara 'eğlenceli' unsur katacak - Adam Peaty Admin
Bu içerik 354 kez okundu.

 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 9 Haziran Cuma günü - her bir sporun madalya olaylarını 2020'de - programın bir ay öncesine - karar verecek.

IOC, karışık olayların ve karışık rölelerin toplumsal cinsiyet eşitliğini geliştirmeye yardımcı olacağına inanıyor.

Peaty, BBC Sport'a "Baharat ekleyeceği için% 100 iyimserim" dedi.

Okçuluk, judo, modern pentatlon, masa tenisi, tekwondo, triatlon ve senkronize yüzme karışık olaylar önerdiği bilinen diğer spor dallarından biridir.

Bahamalar'daki son Dünya Rölelerindeki 4x400m karma etkinliğin başarısı, Tokyo Oyunları'na giren karışık atletizm yarışmalarının olasılığını artırdı.

Yemekten İngiliz yüzme takım kılavuzu yardımcı karışık karışık bayrak altın olay 2015 yılında Dünya Şampiyonası ilk yapılan kadar.

Peaty, "Olimpiyatlarda işleri biraz daha eğlenceli hale getirecek bir şey" dedi.


GB dünya rekoru süresince altın kazan
"Açıkçası çok ciddi, ama biraz baharat kattığı ve izlemek harika oldukları sürece yaşadıkları şeyleri karıştırmak harika" dedi.

11.000'den fazla sporcu Rio 2016'da 306 madalya olayına itiraz etti ve uluslararası yönetim organları yeni etkinlikler için 60'dan fazla teklif sundu ancak IOC'nin 2020 Oyunları'nın benzer bir boyutta tutulması için istekli olduğuna inanılıyor.

Bu, beş yeni spora (beyzbol / softbol, ​​karate, spor tırmanışı, sörf ve kaykay) sahip olmakla birlikte, hepsi de Tokyo için bir araya geliyor.

Bu nedenle, yeni karışık olaylar, mevcut yarışmacılara, yeni bir atlet kadrosu oluşturmaktan ziyade, bireysel ya da eşcinsel takım rekabetlerine ek olarak ikinci bir madalya fırsatı sunacaktı.

Kano, kürek çekme ve atma gibi bazı sporlar, erkeklerin lehine düşen erkeklerin lehine olduğunu öne sürdü; boks ve haltercilik ise ekstra ağırlık kategorileri öneriyor; ancak ek atletler gerekmiyor.

FINA - yüzme uluslararası yönetim organı karışık 4x100m serbest stil ve karışık 4x100m karma rölelerine ek olarak, tüm darbeler ve cinsiyetler için 50 metrelik sprint etkinliklerine giriş yapmaya da hazırlanıyor.

Halihazırda sadece serbest stil Olimpiyat programında 50m'lik bir etkinliğe sahip ancak Peace, 50m sağanak dünya şampiyonu ve dünya rekoru sahibi olan Peace, tüm olayları onaylayan IOC'yi görmek istiyor.

Peaty, "Herkes 50'leri sever çünkü çok yakın ve sıkı oldukları için 50'ler ve daha fazla etkinlik gerçekten daha iyi" dedi Peaty.

IOC, 'Gündem 2020' programının bir parçası olarak genç izleyicilere 'daha çekici' olmanın yollarını arıyor.

Bu nedenle 3x3 basketbol, ​​BMX serbest stil, yüksek dalış (rekabetçi uçurum dalışı) ve jimnastik tabanlı parkour gibi bir takım yeni disiplinler de tanıtılabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
2018 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Heyecanı Başlıyor
2018 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Heyecanı Başlıyor