Toplu Etkinliklerin Kurtarıcısı Otobüsler

Toplu Etkinliklerin Kurtarıcısı Otobüsler
Toplu Etkinliklerin Kurtarıcısı Otobüsler Emre
Bu içerik 346 kez okundu.

  Toplu yapılan etkinlikler için insanlar bireysel küçük otomobiller ile bir yerden bir yere gitmeyi hem yolcu hem de daha masraflı olduğu için tercih etmemektedir. Bunun yerine artık birçok kişi otobüs kiralama hizmetlerinden yararlanmayı seçiyor. Peki, otobüs kiralarken ne yapmak gerekir? Hangi belgeler istenir? Otobüs nasıl kiralanır?   Otobüs kiralama düğün, tur, gezi, piknik ve iş toplantısı gibi toplu etkinliklerde insanların bir yerden bir yere nakli için tercih edilen ulaşım yöntemlerinde ilk sıraya yerleşmiştir. Bireysel olarak 15-20 arabayı kullanmak yerine otobüs kiralayarak hem dinlenerek hem de daha ucuz maliyetle seyahat edilebilmektedir.  

 Nasıl Kiralık Otobüs Ayarlanır?

             Kiralık otobüs ayarlamak için öncelikle hizmeti veren şirketlere ya da bireysel otobüs sahiplerine ulaşmak gerekiyor. Firmalar toplu geziler günübirlik ya da daha uzun süreli organizasyonlar için otobüs kiralama hizmetleri vermektedir. Öncelikle otobüsün kiralanacak tarihleri firmaya bildirilmeli ve o tarihte uygun otobüs olup olmadığının öğrenilmesi gerekir. Firma o tarihte uygun otobüs olması durumunda size otobüsle beraber şoför tahsisi de yapacaktır. O tarihte uygun otobüs olmasının ardından fiyatlar da firmalarla görüşüldükten sonra otobüs kiralamak için diğer safhalara geçilir.  

 Otobüs Kiralamak İçin Süreç Nasıl İşler?

  Belirttiğiniz tarihte firmanın otobüs olduğunu söylemesinin ardından firma yetkilileri sizden bazı belgeler istemektedir. Nüfus cüzdanı ve size ait bir faturayı sizden talep etmektedir. Normal oto kiralama da bu belgelere ek olarak ehliyet de istenmektedir. Fakat kiralık otobüs hizmetinde otobüsler şoförlü olarak verildiği için ehliyet istenmemektedir. Daha sonra firmayla fiyat konusunda anlaşıldığı takdirde firma kiralık otobüs isteyen kişi ile kendisi arasında sözleşme imzalamaktadır. Otobüsün kiralandığı tarihte otobüsün tekrar firmaya dönmesi gerekiyor. Belirtilen tarihlerin veya saatin geçirilmesi durumunda kiralama firması kişilerden bir günlük ücret talep ediyor. Bu süreyi getirmemeye dikkat etmek gerekir   Türkiye ya da yurt dışında yapılabilecek gezi, ziyaret ve iş toplantıları gibi organizasyonlarda kiralık otobüs hizmetlerinden yararlanan bireyler rahat ve konforlu bir yolculuk sonrasında, az maliyetli ve daha konforlu bir gezi yapmış olacak. Toplu yapılan bu etkinlikler bireysel araçlarla yapıldığı takdirde hem daha masraflı hem de yorucu olacağından günümüzde birçok toplu etkinlikte kiralık otobüs hizmetinden yararlanılmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor