Tramp seyahat yasaklama kararını güncelledi

Başkan Donald Trump, tartışmalı ilk seyahat yasağının mahkemelerce engellendiği gerekçesiyle, altı Müslüman çoğunluk ülkesinden vatandaşların Birleşik Devletler'e seyahat etmesini, ancak Irak'ı listeden çıkarmasını engelleyen bir yönetici düzeni imzaladı.

Tramp seyahat yasaklama kararını güncelledi
Tramp seyahat yasaklama kararını güncelledi Admin
Bu içerik 633 kez okundu.

 

Pazartesi günü üst düzey yetkililer tarafından sunulan açıklamada, İran, Libya, Suriye, Somali, Sudan ve Yemen vatandaşlarının ABD'ye 90 günlük giriş yasağı var.

Beyaz Saray, yeni icra emrinin, listelenen ülkelerdeki Birleşik Devletler'de (yeşil kart sahipleri) onbinlerce yasal yurttaşın seyahat yasağından etkilenmeyeceğini de söyledi.

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson , Trump'un yeni düzeni imzalamasından sonra gazetecilere verdiği demeçte , "Başkanın Amerikan halkını korumak için büyük görevidir." Dedi .

"Güvenlik tehditleri gelişmeye ve değişmeye devam ederken, sağduyu, ülkemizi korumak için kullandığımız sistemleri sürekli yeniden değerlendirdiğimizi ve yeniden değerlendirdiğimizi belirtir."

Yeni önlem, 16 Mart'ta yürürlüğe girmesi nedeniyle orijinalinden sulanmış durumda. Ancak eleştirmenler halen Müslümanları yasakladığına işaret ediyorlar.

Beyaz Saray Irak nedeniyle hükümet tarafından ve mücadelede ABD ile çalışmalarının tanınması dayatılan yeni inceleme prosedürleri yasaklı liste dışı alındığını söylüyor Işıl .

Senato'daki azınlık Demokratlarının lideri Chuck Schumer, revize edilmiş emrin mahkemelerde orijinal haliyle mahkemelerde aynı yokuş yukarı savaşa girmesini beklediğini söyledi.

"Sulanan bir yasak hala bir yasaktır," dedi bir açıklamada.

"Yönetim değişikliklerine rağmen, bu tehlikeli yönetici düzeni bizi daha az güvende hissettiriyor, daha fazla değil, çok kötü ve Amerikalı değil. Yürürlükten kaldırılmalıdır. "

Trump'ın orijinal yasağı ABD mahkemelerinde iki düzineden fazla dava açtı. Washington yasalarından bir önceki yasağı askıya almayı başaran Başsavcı Bob Ferguson, yeni düzeni "titizlikle gözden geçirdiğini" söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
Marc Jacobs, 80'li yıllardan kalma güç sesleri ve baskılar ile geleceğe dönüyor
2018 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Heyecanı Başlıyor
2018 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Heyecanı Başlıyor