Trump 'oğlu Rusya toplantısından haberdar değildi'

ABD Başkanı Donald Trump'in oğlu, babasına seçim kampanyasına yardımcı olabileceğini söyleyen bir Rus avukatıyla bir görüşme yapmadığını söylemediğini söyledi.

Trump 'oğlu Rusya toplantısından haberdar değildi'
Trump 'oğlu Rusya toplantısından haberdar değildi' Admin
Bu içerik 314 kez okundu.

 

Donald Trump Jr, Fox News'a yaptığı açıklamada, görüşmenin "sadece bir şey" olduğunu ancak farklı şekilde davranması gerektiğini söyledi.
Avukat, e-postalarını yayınlayarak, Hremlary Clinton'a Kremlin bağları ve maddi hasar veren iddia edilen avukatla görüşme teklifini memnuniyetle karşıladığını gösterdi.
ABD'li yetkililer ABD seçimlerinde Rus müdahalesi olduğu iddia ediliyor.
Başkan seçildiğinden beri Başkan Trump, Rusya'nın Bayan Clinton'ın kampanyasını sabote etmeye çalıştığı iddialarıyla kaşlarını çattı.
Başkan Trump ve oğlu Donald Trump Junior, 2016 Cumhuriyet kongresinde kucaklaşıyorGörüntü telif hakkı GETTY IMAGES
Resim yazısı
Donald Trump Jr, Temmuz 2016'da Cumhuriyetçi başkanlık adaylığını kabul ettikten sonra babasını kucakladı.
Bununla ilgili herhangi bir bilgiyi inkar etti ve Rusya da sürekli olarak müdahaleyi reddetti.
Fox News 'Sean Hannity tarafından, geçen yılki toplantının babasıyla ilgili söylenmesinden sorulduğunda, Bay Trump Jr şöyle dedi: "Hayır, bu hiçbir şey değildi, söyleyecek bir şey yoktu.
"Yani, bu şeyleri ovmaya başlamadan önce hatırlamıyordum, tam anlamıyla boşa harcanmış 20 dakika oldu, bu da utanç vericiydi."
Donald Trump Jr, kayınbiraderi Jared Kushner ve kampanya başkanı Paul Manafort, Haziran 2016'da New York'taki Trump Tower'da Rus avukat Natalia Veselnitskaya ile bir araya geldi.
Trump Jr e-postalarında dört patlayıcı çizgi var
Trump Jr'nin e-posta zinciri: Tam metin
Reddetme zaman çizelgesi
Toplantı nasıl geçti?
Trump Jr, bir aracıdan İngiliz müzik yayıncısı Rob Goldstone'dan, Hillary Clinton'ı suçlayacak Rusya'dan belgeler vereceğini bildiren bir e-posta aldı.
O zaman, babası, Cumhuriyetçi seçici adayıydı ve Demokratik rakibi Mrs. Clinton'a karşı seçim mücadelesine doğru ilerliyordu.
Toplantı, Rus işadamı Aras Agalarov ve bir süre Sud Goldstone tarafından yönetilen pop yıldızı olan Emin oğlu tarafından düzenlendiği bildirildi.
Bay Goldstone'dan bir e-posta, verdikleri bilgilerin "açıkçası çok üst düzey ve hassas bilgiler" olduğu, ancak Rusya'nın bir parçası ve hükümetinin Bay Trump'a verdiği destek "dedi.
Bay Trump Jr'ın ona verdiği yanıt şuydu: "Bunu söylersen seviyorum" dedi.
Toplantı gerçekleşti ancak Bay Trump Jr Fox News'a Bayan Veselnitskaya'ya hiçbir şey vermediklerini söyledi ve sadece 20 dakika sürdü.
Bu İngiliz adam neden Trump Jr'ye e-posta gönderiyor?
Bu röportajda Trump Jr başka ne söyledi?
Geriye doğru bakıldığında, Donald Trump Jr Fox News'a verdiği demeçte, işlerini biraz farklı yapardı, ancak eylemlerini savundu.
"Bu Rusya maniğinden önce, bunu basın bünyesinde yapmadan önce yapmıştı bana göre bu muhalefet araştırmasıydı, bildiğiniz bir şey vardı, belki işittiğim tüm hikayeler için somut kanıtlar vardı."
Ancak toplantı hiçbir yerde olmadı, dedi ve toplantı gerçekleştiği Hillary Clinton değildi.
O, gönderdiği bilgilere kefil olamadı, dedi.
"Birisi bana bir e-posta gönderdi, birinin bana gönderdiği şeylere yardım edemem, okudum, buna cevap verdim, ilginç bir şey olsaydı, bunun oldukça yaygın olduğunu düşünüyorum."
Trump Jr, başlık oluşturma alışkanlığı
Hikaye hikayeye ne oldu?
Donald Trump Jr, New York Times'ın tüm borsayı yayınlamak üzere olduğunu bildirdikten sonra e-posta zincirini serbest bıraktı. Toplantılardan Times'tan günlerce çıkan vahiyleri izliyor .
Başkan Trump, "kaliteli bir kişi" olarak nitelendiren ve şeffaflığını alkışlayan oğlu için kısa bir açıklama yaptı.
'Yüksek kalite' teklifi memelere dönüştü
Bay Goldstone, daha önce Rus hükümeti tarafından seçime katıldığına dair herhangi bir bilgiyi reddetti.
Bayan Veselnitskaya, Bayan Clinton'a zarar verebilecek hiçbir bilgiye sahip olmadığını ve Kremlin ile hiçbir bağlantısı olmadığını söyledi. Agalarov iddiaları "fanteziler" olarak adlandırdı.


Medya başlığı "Optik kötü görünebilir" diyen Trump destekçisi, ancak eleştirmen "ışığa"
Güney Carolina Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, e-postaların "çok rahatsız edici" olduğunu belirtti.
House Intelligence Committee (Temsilci İstihbarat Komitesi) 'ndeki en üst sıralarda yer alan Demokrat Adam Schiff, Bay Trump Jr ve toplantıdaki tüm katılımcıların panelden önce ifade vermesini istediğini söyledi.
Rus müdahalesine bakan birkaç kongre komitesi ve Trump ekibindeki herhangi birinin yardımının yanı sıra özel bir avukat var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
Gençler fikirleriyle yarıştı
Gençler fikirleriyle yarıştı