Yazar Naomi Alderman, Doktor Kim, süper kahramanlar ve zombalar alır

Doctor Who'nun diziye bağlı bir kitapla uğraşan, çok başarılı romanları içeren heyecanla beklenen yeni bir kitleye kapılmak için yaklaşan bir Hollywood film uyarlaması, etkileyici bir akıllı telefon uygulaması ve edebi bir dev ile bir yıl boyunca yaratıcı işbirliği , Yazar Naomi Alderman mor renkli bir yamacın tadını çıkarıyor. BIDISHA, kitapları, cinsiyeti ve gizli süper kahraman güçlerinin artılarını ve eksilerini tartışmak için onu kahve ile buluşur.

Yazar Naomi Alderman, Doktor Kim, süper kahramanlar ve zombalar alır
Yazar Naomi Alderman, Doktor Kim, süper kahramanlar ve zombalar alır Admin
Bu içerik 418 kez okundu.

 

Romancı Naomi Alderman kremalı kedi gibi parlıyor. Kelimenin tam anlamıyla - sadece yanında bir pixie boyutunda bir şişe krema ile bir macchiato'nun imzasını uyandıracaktı.

Kuzey Londra'daki evin yakınında bir kafe içindeyiz ve Alderman, göz kamaştırıcı bir kariyerde en son başarı patlamasının tadını çıkarıyor. Onu önceki edebi roman Üçü vardı yatmadan BBC Kitaplar , o bir Granta bir zamanlar-a-on yıl listesindeydi 2013 yılında Genç İngiliz Romancılar İyi ve o Beraber çalıştığı Margaret Atwood hangi çiftleri Rolex Mentor ve Protégé Arts Initiative bir parçası olarak Aynı alanda yaratıcı yetenekler.

 
Güç, kadınlar ve kızlar dünya çapında elektrik yayları üretme kabiliyetini keşfedince ne olacağı ile ilgilidir

Ah ve Rachel Weisz'in, Alderman'ın ilk romanı Disobedience uyarınca , bir kadın arkadaşıyla yasadışı olan genç bir Ortodoks Yahudi kadın hakkında bir Hollywood uyarlamasında oynayacağı ve oynadığı açıklandı .

Alderman'ın son kitabı The Power , İsa'nın tarihsel bir figür olduğuna dair güçlü bir açıklama olan The Liars 'Gospel adlı önceki albümünden çok uzak. Güç , kadınlar ve kızlar, dünya çapında bir elektrik yayma yeteneği keşfedince olanlarla ilgilidir.

Bu onlara süper kahramanlık özellikleri sunar, ancak onları korkudan kurtarır, öfkeyi dışa vurmanın, baskıya karşı savaşmanın, sömürüye karşı intikam alma ve iktidarı ele geçirme (ve muhtemelen istismar etme) yolunu sağlamanın bir yolunu sağlar. Şiddet, güç ve cinsiyet ile ilgili büyük sorulardan kaçmadan okuyucuyu heyecanlandıran hikaye anlatan bir juggernaut var.

Buldum Güç bastırmak için çılgınca heyecan verici kathartik ve imkansız. Açıkçası, ben sadece bir tek ben değildim: Şimdiye kadar, on bir TV ve film şirketi bunu üstlenme hakları için mücadele ediyor.

Alderman, inançsızlıktan "saldırıya uğradı" diyor. Yazarlık kariyerine sadece on yıl boyunca devam eden romanda, kritik bir sevgilim olmaktan, "hiç duymadığınız ve konuşmadığınız insanlar işinizi diğer insanlara tavsiye etmeye gidiyor" yeni bir ana akım başarısına götürebilir.

 
Zombies'in yaratıcısı, Run !, "çok feminist, çok ırkçı bir zombi oyunu"

Alderman, edebi kurgunun nadir bulunan dünyasından çok uzak olan başka bir alanda ana akım başarısından hoşlanıyor. Altı ile Zombies'in Başlayacağı, Çalıştır'ın ortak yaratıcısıdır! , "Şimdiye kadar milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen çok feminist, çok ırkçı bir şekilde farklı zombi koşu oyunu".

Alderman, "Romlarımın dört milyon kopyasını satsaydım, farklı bir romancı klübünde olurdum. Ancak şeref üzerine, kasa ile ilgili. Video oyunları bir şekilde daha az layık sayılır. Ancak bir seyirci istiyorum ve benlik marjinalleşmesine inanmıyorum. "

Gerçekten de, Doktor Kim romanı ve gelecek Zombies, Run'un gururlu yazarıdır ! Kravat defteri. Başarısızlığının hiç yaşanmadığına işaret edince, bunu kabul eder ve "Ben de kendim için şanslı ve gururlu hissediyorum" diyerek kabul eder.

Diye ekliyor: Kadınlar, öğrendiğimiz gibi davrandıklarından başarılarına kredi vermeliyiz; hattımızdan çıkarsak ve benliğe saygımız kibirle saldırıya uğradığında yaşanacak korkuyla desteklenen mütevazi özveri ile, ya da bencillik.

Bu bir çekirdek tema Güç : “Korku yerinde bizi tutan şeydir. Herkese elektrik gücü ile uçurabileceğini düşünüyorsan, davranış şeklinize göre her şey değişir. Korkumuzu yerine getirmek için kadınlar sürekli eğitim görüyorlar. Daha az yer kaplamalı, sesimizi düşürmeli, kendimizi memnun etmeliyiz. Cinsiyet, hayatınızın her yönünü her yönden etkiler. "

Güç , fiziksel öncelik sahibi olsaydık, kadınlar sadece küfürlü bir dünyayı tekrar yaratacakları bir çarpık tahmin değildir. Bunun yerine, çağdaş toplumun hepimizi şekillendiren değerlerinin kınıyoruz:

 
Asla meraklıları hafife alma. Geleceği araştırıyoruz. Neler geldiğini biliyoruz
Naomi Alderman

"Sorunun ne olduğunu tespit ettik: şiddet ve maço. Ve roman, bir şeyi değiştirip hiçbir şeyi değiştirmezseniz ne olacağı ile ilgilidir. Kadınlar güzel ya da pasifist toplumlar kadının zirveye yükselmesini sağlayan şiddet üzerine değer veremediği için, matrişilerin pasifist olduğunu daha derin bir soruya bağlıyor mu? "

Aldatmacanın bu fikirleri uçurabilmesi için şunları söyledi: "Heyecan verici olmasını istedim. Konuşacak önemli şeyler vardı, ancak akademik bir alan gibi aşağı inmesini istemedim. Okuyucunun gitmesini istedim, "Gelecek ne olacak?" Roman asla ortadan kaybolmayacak, ancak birçok farklı eğlenceye karşı mücadele etmek zorunda. "

Alderman, zevkle ilgili okumalar "egzersiz gibi, kişisel zevk alırsak yapacağımız şey, orta sınıf bir anne-babanın çocuklarını bizim için iyi olduğundan teşvik ettiğini" söyleyerek televizyon ve filmlerin başarılı olacağını savunuyor.

Bıldırcın olduğumda espriler yapıyor: "İnan bana. Asla meraklıları hafife alma. Geleceği araştırıyoruz. Neler olduğunu biliyoruz. "Gücün neredeyse parmak uçlarında olduğunu görüyorum.

Güç Naomi Alderman tarafından Penguin Random House tarafından 27 Ekim 2016 tarihinde yayınlanmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor