Yüksek Mahkeme, Müslüman Hukuk Bürosu 'nun 'üç talak hakkıyla ilgili açıklama'

Hayat devam kararını saklıdır önce anayasal geçerliliği ait üçlü Talak neydi onun işitme son günü, Yargıtay sordu Tüm Hindistan Müslüman Kişisel Hukuk Kurulu bir "özel olanı neden (AIMPLB) Teolojik olarak günahkâr "bir topluluğun uygulamasının bir parçasıdır.

Yüksek Mahkeme, Müslüman Hukuk Bürosu 'nun 'üç talak hakkıyla ilgili açıklama'
Yüksek Mahkeme, Müslüman Hukuk Bürosu 'nun 'üç talak hakkıyla ilgili açıklama' Admin
Bu içerik 397 kez okundu.

 

Müslüman Hukuku Kurulu'nun avukatı Kapil Sibal, o söyleyerek yanıtladı zaman dünden, 'onun bir argüman genişletilmiş gümrük geçerliliğini test ve toplumun uygulamaları bir kaygan eğimi' ve "Yargıtay SC girişim gerektiğini ekledi Orada." Dün, Sibal, üçlü talaq'ın anayasal geçerliliğine karşı gelmek veya anlık sözlü boşanma davasına, haklarının ihlal edildiğini görebilecek Müslüman toplumunda bir gerilemeye neden olabileceğini ve bu nedenle çokeşlilik ve sözlü boşanma gibi destekleyici uygulamalara başvurduğunu söyledi. Anayasaya aykırı ilan edilen sözlü ani boşanma isteyen Merkez dün üst mahkemeye dün "üçlü tala, İslam'ın temel ve ayrılmaz bir parçası değil" dedi.

Ayrı bir gelişmede, dün, Hindistan Başsavcısı (CJI) JS Khehar davayı dinleyen 5 hakim heyetine başkanlık ediyor - AIMPLB, nikahnama ya da evlilik sözleşmesi sırasında din adamlarına kayıt yapmak için bir direktif verebiliyor mu diye sordu Kadın üçlü talaq'ı kabul eder ya da kabul etmez. Kurul bugün Sibal aracılığıyla, tüm din adamlarının üçlü talaq hakkındaki görüşlerini saptamaları ve evlenmeden önce nikahnamalarda not almaları için bir tavsiyede bulunmaya hazır olduğunu söyleyerek yanıtladılar. Burada Sibal, mahkemeye "gümrüğün geçerliliğine girmemesi gerektiğini" de tekrarladı. Müslüman hukuk kurulu avukatı dün söylediği gibi, üçlü tala Müslüman cemaatinin "çok küçük bir kısmı" tarafından uygulanıyor.

Temyiz mahkemesi, duruşma için altı günlük bir program çizmişti; Üçlü talama meydan okuyanlar için üç gün, savunanlar için üç gün. Bugün son gün oldu.

Üst mahkemede üçlü talaq'ın Müslüman cemaatin temel haklarının bir parçası olup olmadığı belirlenmelidir. Üçlü talaya meydan okuyan dilekçeleri işitiyor.

Davadaki temel dilekçede "Eşitlik Arayışı: Jamiat Ulama-i-Hind" yazıyor. Bu davayla ilgili örnek, Khuran Sunnath Derneği, Shayara Bano , Aafreen Rehman, Gulshan Parveen, Ishrat Jahan ve Atiya Sabri'nin altı dilekçesi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
U17 Kız Milliler, Elit Tur ilk maçında Avusturya ile 0-0 berabere kaldı
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor
Çal, otogar ve yeni itfaiye hizmet binasına kavuşuyor