Yunanistan Finan Vekili: Biz, Borç Alınacak Önlemlerin, Programın Sonunda Açık Olduğunu Biliyorduk

Yunanistan Maliye Bakan Yardımcısı Yorgo Chouliarakis Çarşamba günü yaptığı açıklamada, "İyileşme programının sona ermesinin ardından borç hafifletme önlemlerinin netleşeceğini biliyorduk " dedi

Yunanistan Finan Vekili: Biz, Borç Alınacak Önlemlerin, Programın Sonunda Açık Olduğunu Biliyorduk
Yunanistan Finan Vekili: Biz, Borç Alınacak Önlemlerin, Programın Sonunda Açık Olduğunu Biliyorduk Admin
Bu içerik 300 kez okundu.

 

Yunanistan Maliye Bakan Yardımcısı Yorgo Chouliarakis Çarşamba günü yaptığı açıklamada, "İyileşme programının sona ermesinin ardından borç hafifletme önlemlerinin netleşeceğini biliyorduk " dedi.

Choğlançi, Atina'nın Lagonissi kentinde düzenlenen bir ekonomist konferansta konuşan Yunanistan'ın reform hedeflerine ulaşması, vergilendirme meselesini yönetmesi ve bütçeyi daha fazla büyümeye hazır hale getirmesi gerektiğini söyledi.

Bakan Yardımcısı ayrıca, hükümetin amaçlarının bürokrasinin azaltılması, kurtarma programının sahiplenilmesi ve özelleştirmelerin hızlandırılması olduğunu söyledi. Ayrıca, "iyileştirmeye ihtiyaç duyduğumuz şey, reformların sonuçlarını nasıl ilettiğimiziz" diye bir cazibe merkezi haline getirmek "dedi.

Chouliarakis, Yunanistan'ın Avrupa Merkez Bankası niceliksel kolaylaştırma programına katılan Yunanistan'ın önemi ile ilgili olarak arzulanan ancak zorunlu olmadığını belirtti. Yunanistan'ın QE planında olmadan piyasalarından borç alabileceğini söyledi. Piyasa güvenini yeniden kazanmak için makroekonomik istikrarın ve reformların uygulanmasının daha önemli olduğunu belirtti.

Chouliarakis, 15 Haziran Eurogroup anlaşması hakkında yorum yaparken "hepimizin borç önlemlerinin tamamen netleşeceğini ve programın sonuna doğru tamamlanacağını biliyorduk" dedi ve bu kararlara dayanarak yeterli olduğunu söyledi. Yunan borcu açısından işlerin nereye gittiğini "açıkça belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
MHK'den 'Namoğlu hakemi tehdit etti' Açıklaması
Gençler fikirleriyle yarıştı
Gençler fikirleriyle yarıştı