Arama

Avrupa'da "kan donduran" İslam düşmanlığı

7 yıl önce

Belçikalı müslüman düşmanı bir kadın, kan bağışı kampanyasına ilişkin sosyal medya paylaşımında "Kan vermek istiyorum ama Müslümanlara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" diye yazdı

Avrupa'da "kan donduran" İslam düşmanlığı
ad image
ad image
İslam düşmanı Avrupalı bir kadın, sosyal medya hesabında Müslümanlara verilmemesi şartıyla kan bağışında bulunacağını belirtti.
 
Belçika'da Kızılhaç, değişik kanallar yoluyla kan verme kampanyası başlattı. Anvers kenti Kızılhaçı da Twitter hesabından hangi kan grubundakilerin kimlere kan verebileceği yönünde bir tablo yayımladı. "Kime kan verebilirsiniz?" başlığı altındaki grafikte sadece, kan grupları arasındaki geçişler belirtildi.
 
Ancak ırkçı Marion Dekker, Twitter hesabından "Kan vermek istiyorum ama Müslümanlara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" diye yazdı.
 
Bu ifade üzerine çok sayıdaki kullanıcı, kadına tepki gösterdi. Bir kullanıcı, "Kan vermek istiyorum ama ırkçılara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" diye yazarken, başka biri de "Müslümanım ve kan veriyorum. Kanım ihtiyacı olan herkes için. Kızılhaç bir ayrım yapmıyor. Kusura bakma" cevabını verdi.
 
Tepkilerin ardından yazdığını silmek zorunda kalan Dekker'in Türkiye aleyhine de paylaşımlarda bulunması dikkati çekti.
Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image