Arama

İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN ALIŞVERİŞLERDE ÖDEME ŞEKİLLERİ

4 yıl önce

İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN ALIŞVERİŞLERDE ÖDEME ŞEKİLLERİ

İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN ALIŞVERİŞLERDE ÖDEME ŞEKİLLERİ
ad image
ad image

Teknolojinin gelişmiş olması her alışkanlığımızı değiştirdiği gibi alışveriş alışkanlığımızı da değiştiriyor. Öyle ki alışveriş yapmak için artık marketler, mağazalar gibi iş yerleri yerine sanal ortamlar kullanılıyor. İnsanların E-ticaret yoluyla alışveriş yapmayı tercih etmeleri ticaretle uğraşan herkesi internet üzerinden ticaret yapmaya itmiştir. Akla gelebilecek her türlü ihtiyaç için internet üzerinden alışveriş yapılabiliyor. Her sektör internet alışverişlerinin yaygınlığını bildiği için bu platformda yerini alıyor.

İnternet üzerinden daha önce alışveriş yapmamış kişiler genel olarak ödemenin nasıl yapılabileceği konusunda tereddütte kalabiliyor. Cihazlar üzerinden internet ağı kullanılarak bir tıkla ürün seçimi yapıp alınabildiği gibi ödeme de aynı şekilde bir tıkla yapılabiliyor. Sanal POS olarak bilinen yöntem ile kart bilgileri girilerek hiç zorlanmadan güvenli bir şekilde alışveriş yapılabiliyor. Normal pos cihazlarında alışveriş esnasında kart okutularak yapılan işlem sanal ortamda da kart bilgileri girilerek yapılıyor. Yani internet alışverişlerindeki kullanılan ödeme yöntemi bildiğimiz pos cihazlarının sanal halidir.

Kart kullanımının yaygınlaşması ile insanlar nakit para kullanımını en aza indirmiştir. Nakit para kullanılmadığı için alışverişin her şeklinde kredi kartı, sanal kart ya da hesap kartı kullanılıyor. Kapıda ödeme koşulu ile alışveriş yapan kişiler için taşınabilir pos cihazlarına ihtiyaç vardır. Bazen akıllı telefonlar da POS cihazı olarak kullanılabiliyor. Bu şekilde taşınabilir olarak kullanılan POS cihazları Mobil POS olarak biliniyor.

 

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image