Arama

Katarin ne işe yarar

3 ay önce


Katarin ne işe yarar
ad image
ad image

 

Katarin Fort tablet olarak da bilinen katarin ne işe yarar katarin film şerit tarzında tıbbi tablet tarzı bir ilaçtır. Katarin daha çok üst solunum yolları akut enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

 

Etkin içeriği sayesinde bu hastalıkları hızlı şekilde tedavi etmektedir. Bu sebeple Katarin en çok kullanılan ilaçlar listesinde yer almaktadır.Katarin doğrudan analijezik, antipiretik, antihistaminik, antitüssif etkiye sahip olan kombinasyon prepatıdır.

 

Katarin Tablet Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

 

Türkiye genelinden katarin ne işe yarar sorulmaktadır. Bu ilaç türü akut enfeksiyonlar haricinde grip, nezle ve Kış aylarında meydana gelen çeşitl soğuk algınlıkları ve çeşitli alerjik türünden hastalıkların tedavisinde kullanılır.

 

Bu nedenle Katarin tablet geniş bir kullanım alanına sahiptir. İlacın yeşil reçete üzerinden alınması gerekmektedir. Çünkü üst solunum yolları tedavisi doğrudan yeşil reçeteli ilaçlar gerektirmektedir. Katarin kullanımı ülkemiz genelinden ise yoğundur. Özellikle soğuk aylarda bu türden ilaçlar sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Katarin Tablet Kimler Kullanamaz?

 

Dileyen herkes katarin ne işe yarar bu ilacı kullanamaz. Çünkü Katarin bazı yan etkilere sahiptir. İlacın önerilen dozajın üzerinde kullanılması beraberinde hastalarda mide bulantısı, ishal ve baş ağrısı gibi yan etkilere neden olabilmektedir.

 

Bunun yanısıra mesane ya da bağırsaklarında tıkanıklık olanlar, midesinde daralmaya neden olan ülserler yer alanlar, astım başta olmak üzere herhangi akciğer sağlık sorunu olanlar ve göz tansiyonu olan hastaların Katarin kullanması söz konusu değildir.

 

Katarin Kaç Saatte Etki Göstermektedir?

 

Katarin başlıca özellikleri arasında hızlı bir şekilde etki sunmasıdır. Bu bakımdan katarin ne işe yarar haricinde Katarin 1 ila 6 günlük zaman dilimi aralığında etki sunabilmektedir.

 

İlacın çocuk ve erişkin bireylerde günlük olarak 6 ya da 8 saat aralığında 1 adet olmak üzere 3 ya da 4 defa alınabilmektedir. Hastalar bu doğrultuda ilgili doktora başvurması gerekmektedir. Katarin günlük belirtilen kullanım miktarından alınmalıdır.

 

Katarin Nereden Alınır?

 

Katarin eczaneler üzerinden satışa sunulmaktadır. Bu kapsamda katarin ne işe yarar Katarini en uygun fiyattan en yakın eczaneniz üzerinden satın alabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı yeşil kartınız varsa Katarini ücretsiz ya da düşük ücret üzerinden de eczaneden temin edebilirsiniz.

 

admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image