Arama

Konya Psikolog ve Terapi Merkezi

2 yıl önce

Sağlıklı olmak sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhsal sağlığı da ifade eder. Hayata geldiğimiz andan itibaren hem fiziksel hem de ruhsal olarak birtakım etkilere maruz kalırız.

Konya Psikolog ve Terapi Merkezi
ad image
ad image

Sağlıklı olmak sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhsal sağlığı da ifade eder. Hayata geldiğimiz andan itibaren hem fiziksel hem de ruhsal olarak birtakım etkilere maruz kalırız. Söz konusu bu etkiler bazen iyi bazen de kötü ve unutması zor olabilmektedir. Kötü olduğu zaman insanların yaşamlarını olumsuz etkilemeye başlar ve yaşam kalitesi düşer, kişi kendini daima mutsuz hissedebilir. Ruhsal durumların çözülme sürecinde birçok farklı etken göz önünde tutulur ve farklı tedavi yöntemleri uygulanır.

Bu tedavi sürecinde psikologlar, konuşarak tedavi şekliyle çözüm arayışına girerler. Çözüm için Konya Psikolog başvurusu yaptığınız andan itibaren şu anki ruh halinizden daha iyi olmak istediğinizi kabul etmişsiniz demektir ve bu adım atıldığında uzman psikolog sizin sıkıntınıza profesyonel bir çözüm getirecektir. Psikologlar, her yaş grubunda yaşanan ruhsal sıkıntılara çözüm getirme amacındadır. Önemli olan nokta, bir psikoloğun tek başına çok iyi olmasının sizi hemen iyileştireceği beklentisi yaratmaması gerektiğidir. Psikolojik sorunlar, insanın karmaşık yapısı ve geçmiş yaşantıları, kendi tutumu ve bakış açısı gereğidir.

Ancak her koşulda kişi kendi ruhundan ve bedeninden sorumludur. Yani her şekilde kendini iyileşmeye kapatan biri mutlu olmaz ve tedaviye de cevap vermez. İyileşme süreci açısından çocukların yönlendirilmesi yetişkinlere göre daha kolay olabilir. Bir örnekle Konya'da yaşayan bir aile Konya Psikolog başvurusunda bulunduktan sonra çocuklarının yaşadığı sorunların bilincinde olarak çözüm arayışına girebilir. Bu sırada çocuk verilen desteği hemen alacaktır.

Bu süreçte normalden daha fazla hassas davranmak gerekir çünkü çocukların yaşadıkları olaylar ilerleyen yaşları ciddi anlamda etkileyecektir. Genç, yetişkin ya da yaşlılarda psikolojik süreç oldukça farklıdır. Ancak herkesin ortak isteğinin mutlu ve değerli hissetmek olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre yaşam koşullarının ruhsal hastalıklar ve mutlu olma üzerindeki etkisinin çok da belirleyici olmadığı, insanların denge noktalarının ve belirli bir amaca bağlı olarak yaşayıp yaşamadıklarının, yani kişisel çabalarının da ciddi bir ağırlığının olduğunu göstermektedir.

Bu durum birçok durumu açıklar, çünkü aksi halde sadece maddi yaşam koşulları iyi olanların mutlu olması gerekirdi. Ruhsal anlamda iyileşmek için ve çocuklarınız için Konya oyun terapisi arayışlarınıza artık Safa Sağlık Merkezi ile cevap bulabilir ve hayat kalitenizi artırabilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image