Arama

Penis Protezi Nedir

1 yıl önce


Penis Protezi Nedir
ad image
ad image

 

Erkek bireylerde diyabet, prostatektomi, omurilik hastalıkları benzeri hastalıklar sebebiyle ortaya çıkan sertleşme sorununa erektil disfonksiyon denilmektedir. Sertleşme sorunları olan ve erektil disfonksiyon tanısına sahip kişiler öncelikle ameliyat dışı yöntemler kullanmaktadır. Bu yöntemler ilaç tedavisi, penil enjeksiyon ve vakum cihazlarıdır. Bu yöntemler doğrultusunda tedaviden fayda göremeyen bireyler için penis protezleri kullanılmaktadır. Penis protez tavsiyesinden sonra kişiler penis protezi nedir sorusunu sormaya başlayacaklardır.

 

 Erkeklerde sertleşme oluşabilmesi için penis içerisindeki corpus cavernosum kanalına yerleştirilen protezlerdir. Bu protezler tek parçalı(bükülebilir) ve üç parçalı(şişirilebilir) olmak üzere çeşitlerine ayrılmaktadır. Protez çeşitlerinin olması kişiler için en uygun seçimin yapılmasında çok büyük önem sağlamaktadır. 40 seneden fazla zamandır kullanılan protezler, ameliyat yöntemiyle penis içerisine yerleştirilmektedir. Cinsel ilişki öncesinde kişilerde penisin sertleşmesine yarar sağlamaktadır. Protezler halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinmektedir. Mutluluk çubuğu tedavisi oldukça yüksek memnuniyete ve başarıya sahiptir.

 

 Tek Parçalı Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

 

 Tek parçalı(bükülebilir) protezler, penisin içerisine iki parça şeklinde yerleştirilen implantlara denilmektedir. Ameliyat yöntemiyle kolaylıkla yerleştirilmektedir. Ameliyat öncesi veya sonrasında meydana gelebilecek enfeksiyon riskini oldukça azaltmaktadır. Cinsel ilişki sırasında elle dik konuma getirilerek kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bükülebilir özelliği sayesinde iç çamaşır içerisinde kolaylıkla gizlenebilir ve dışarıdan fark edilmemektedir. Tek parçalı protezler dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu yapıları sayesinde uzun yıllar kullanılabilir.

 

 Değişik çap ve boylara sahiptir. Kişilerin anatomik yapısına en uygun çap ve boyda protezler doktorlar tarafından belirlenerek penise yerleştirilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde günden güne olumlu yönde değişime uğrayan protezler hidrofili bir yapıya da sahiptir. Hidrofilik yapısı sayesinde antibiyotik tedavilerine oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Hidrofili yapısı bir diğer yandan bakterilerin protez üzerinde oluşup üremesine de engel olmaktadır.

 

 Üç Parçalı Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

 

 Önceki tedavi yöntemlerine cevap alınamadığında erektil disfonksiyon tedavilerinde tercih edilen diğer protez çeşidi üç parçalı protez çeşididir. Avrupa Üroloji Derneği’nin 2019 yılındaki rehberine göre en yüksek tatmin oranına sahip olan protez çeşidi olarak belirlenmiştir. Penisi içine yerleştirilen iki silindir, testis bölgesine yerleştirilen şişirilebilir pompa ve karına yerleştirilen rezervuardan oluşmaktadır. Tüm protez parçaları özel bir tüp sistemi yardımıyla birbirine bağlıdırlar.

 

 Testiste pompanın sıkıştırılmasıyla rezervuarda sıvı, penis içine yerleştirilen silindirlere geçmektedir. Bu işlem sonucunda doğal bir sertleşme meydana gelmektedir. Üç parçalı protezlerde hidrofilik bir yüzeye sahiptir. Enine genişleyerek şişirilen protezler kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda hem enine hem de boyuna genişleyen çeşitlere de sahiptir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image