Arama

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV’de ne dedi? Resmen Beyaz TV’den kovuldu

6 yıl önce

Beyaz TV kanalında ekrana gelen ‘Beyaz Futbol’ isimli programda Boşnaklara yönelik hakaret içeren sözler kullanan Rasim Ozan Kütahyalı’ya ( ROK ) tepkiler çığ gibi büyüyor. Peki Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV’de ne dedi?

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV’de ne dedi? Resmen Beyaz TV’den kovuldu
ad image
ad image

 

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV ekranlarında ne dedi? Yaptıkları programlarla ve konuştukları konularla gündemden düşmeyen ‘Beyaz Futbol’ programında Rasim Ozan Kütahyalı skandal cümleler kurdu. Boşnaklarla ilgili tepki çeken sözler söyleyen Rasim Ozan Kütahyalı programdan kovuldu. Resmi açıklamayı hem MHP Milletvekili Saffet Sancaklı hem de Ertem Şener yaptı. Peki Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV ekranlarında ne söyledi?

Beyaz TV'de dün akşam yayınlanan 'Beyaz Futbol' programında Boşnaklara yönelik hakaret içeren sözler söyleyen Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepkiler çığ gibi büyüdü.

Programın moderatörü Ertem Şener program açılışında Rasim Ozan Kütahyalı'nın ayrılığını 'Bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda, bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırdık.' sözleriyle duyurdu.

BALKAN FEDERASYONLARI ORTAK AÇIKLAMA YAPTI

Ve Kütahyalı'ya tepkiler art arda geldi. Balkan ve Boşnak dernekleri yaptıkları ortak açıklamada "Kütahyalı’nın sarf ettiği bu sözler, kelimenin tam anlamıyla, belden aşağı, terbiyesizce, dini ve milli geleneklerimize uymayan sözcükler olmasının yanında, aynı zamanda ırkçı, aşağılayıcı, küçümseyici, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözlerdir” ifadeleri kullanıldı.

SAFFET SANCAKLI'DAN ÇOK SERT TEPKİ

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı da Kütahyalı'nın sözlerine kayıtsız kalmadı ve "Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım.” açıklamasını yaptı.

SAFFET SANCAKLI AYRILIĞI DUYURDU

Resmi hesabından şu açıklamayı yaptı;

Rasin Ozan Kütahyalı denen o şerefsiz an itibari ile #beyaztv’den kovulmuştur

HİDAYET TÜRKOĞLU SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDI

Akşam saatlerinde ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu savcıları göreve çağırdı. Türkoğlu, "Tarih boyunca Türklerle dostluğu ve samimiyeti sayesinde tüm dünyayı kıskandıran Bosna Halkını, aşağılık, adi ve akılsız yakıştırmayla küçük düşürmeye çalışan Rasim Ozan Kütahyalı ve onun gibileri hak etmiyoruz. Bir Boşnak olarak, bu şahsı ağır şekilde kınıyor, savcılarımızı göreve davet ediyorum." diye konuştu.

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'de ne dedi?

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV ekranlarında iğrenç sözler söyledi. Sarf ettiği iğrenç sözler nedeniyle bu konuşmayı sizinle paylaşamıyoruz.

Programın ilk vukuatı değil

Daha önceki programları da tartışmalı geçmiş ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın söylediği sözler sosyal medyada tartışmaya yol açmıştı.

Kaynak: yenisafak

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

You may also be interested in;

Yorumlar

ad image
ad image