Arama

Uzaktan Eğitim

3 yıl önce


Uzaktan Eğitim
ad image
ad image

 

Çalışanlarınız başka bir ülkede, şehirde veya koridorun hemen altında olsun, eğitim sadece yeni işe alınan çalışanlar için değil, aynı zamanda diğerleri için de kariyer yaşamları boyunca gelişim sürecinin önemli bir parçasıdır. Aslında, şirketler dünya genelinde genişlediğinden ve şubeleri olduğu için, uzaktan çalışanların eğitiminin önemi, şirket kültürünü güçlendirmek ve tutarlı sonuçların tadını çıkarmak için daha da artmaktadır.

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim temel olarak web semineri, e-öğrenme kursları, önceden hazırlanmış özel podcast'ler, yüz yüze canlı internet eğitimi gibi çeşitli yöntemler kullanılarak yapılan bir eğitimdir. Çalışanların artık eğitim odasında fiziksel olarak bulunmaları gerekmemektedir ve bu, özellikle başka bir şehirde, ülkede yaşayan çalışanlar için son derece yararlı olduğunu kanıtlamaktadır. Neredeyse herkes interneti kullanmakta rahat olduğu için, bu şekilde bilgi almayı oldukça kolay ve faydalı buluyorlar. Potansiyel maliyetlerden tasarruf etmek (seyahat, konaklama, vb.) İle birlikte uzaktan eğitim yöntemi zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur ve çok esnektir.

Uzaktan Eğitim Nasıl Çalışır?

Şimdi uzaktan eğitimin ne olduğunu bildiğimize göre, uzaktan eğitimin nasıl çalıştığını öğrenelim, ya da işverenlerin uzaktan eğitim sürecinde ne gibi adımlar attığını söyleyelim.

1- Kursiyerlerle bağlantı kurma

Stajyerler çok uzakta olmasına rağmen, onları tanımak yine de önemlidir. Eğitmenler, aslında, eğitim kursu dışındaki öğrencileri tanımaya çalışır. Buz kırıcılardan daha fazla olduğu kanıtlanan sınıf tanıtımları tercih edildi. Birçok işveren, eğitim başlamadan önce çalışanların veya stajyerlerin etkileşime girebileceği blog sayfaları oluşturur. Eğitmenler ayrıca daha sonraki tartışmalarda yardımcı olabilecek kişisel ayrıntıları öğrenmeye çalışır.

2- Uzaktan eğitim teknolojilerini kullanmak

Uzaktaki stajyerler eğitmenlerinin kullandıkları aracın farkında olmalarını beklediklerinden, en iyi sistemi kullanmak eğitmenin sorumluluğundadır ve aynı zamanda doğru şekilde nasıl kullanılacağının farkındadır. Eğitmen sunum için bir hedef hız tutmalıdır, slayt başına en fazla bir ila üç dakika. Soru ve cevap oturumları sonunda veya ara sırasında yapılır. Genellikle, bir saatlik bir eğitim oturumunda 45 dakika süren slaytlar için ayrılır ve 15 dakika boyunca dersleri, soruları ve cevapları ve araları yönetir.

Eğitimcinin aynı yazılımı ve eğitim sürecinde kullanılacak ekipmanı kullanarak eğitimin birkaç prova çalışması yapması gerekir. Ayrıca soruları ve sesi kontrol etmenin yollarını da tanır. Bant genişliği sorunları veya teknoloji uyumsuzluğu da, egzersiz seansı sırasında herhangi bir sorun olmadığından emin olmak için kontrol edilir. Eğitmenler ayrıca, önceden kursiyerlerin doğru bir şekilde katılabilmeleri için doğru ekipmanı kullandıklarından emin olmalıdır. Aslında, erken iletişimin kendisi sırasında, eğitmen kursiyerlere bir ihtiyaç listesi sağlar, böylece son dakika kafa karışıklığı olmaz.

3- Doğru sunum uygulaması

Kursiyerlerin önem verdiği bir sonraki şey bir PowerPoint sunumunu çevrimiçi yapmaktır. Slaytın odanın arkasından okunabildiğinden, sadece 15 saniyede tamamen okunabildiğinden ve bir dakika içinde açıklanabildiğinden emin olmaya çalışırlar. Daha fazla zaman alırsa, slayt daha sonra çeşitli slaytlara bölünür. Bazı eğitmenler, seslerini değiştirerek, içeriği değiştirerek veya şeyleri değiştirmek için video veya ses dahil ederek işleri karıştırır. Slayt geçişi animasyonları da buraya ve buraya atılır.

Her ne kadar PowerPoint sunumlar için yaygın olarak kullanılsa da, uzaktakiler bile, stajyerler, sürekli ardı ardına bir slayt sunmak yerine, bir değişiklik için ve kursiyerlerin sunumu iyi anladıklarından emin olmak için arada sınavlar düzenlerler.

4- En iyi uygulamaları kullanmak

Çalışanlar aynı odada olmadığından bazı uygulamaların izlenmesi çok önemlidir. Eğitimciler, kursiyerlere toplantı gündeminin uygun bir özetini sunar ve kursiyerlere kurs özetinde ulaştığı yeri hatırlatmaya devam eder. Katılımcılar bazen katılımsız oldukları için cezalandırılmaktadır. Sorular ayrıca belirli şekillerde çerçevelenmiştir, böylece kursiyerlerin ne öğrendiklerini çözebilir.

Sitemizdeki diğer eğitim haberlerini okumak için eğitim bölümünü inceleyebilirsiniz.

Uzaktan eğitim sadece önemli değil, aynı zamanda kursiyerleri güncel tutmak ve önemli konuları tartışmak için çok yararlı bir süreçtir. Böyle bir eğitim, başarısız olmadan sık sık yapılmalıdır. Sadece birkaç eğitim seansıyla, hem eğitmen hem de kursiyerler süreç boyunca çok rahatlar ve aslında bu tür eğitimlerden zevk alırlar. Sadece uzaktan eğitimin yeterli olmadığını, amaç için doğru aracı seçmenin eşit derecede önemli olduğunu unutmayın. Tam da bu noktada meb akademi - uzem olarak hazırladığımız meb onaylı uzaktan eğitimleri de incelemekte yarar var.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image