Arama

Vajinal Dudak Estetiği

2 yıl önce


Vajinal Dudak Estetiği
ad image
ad image

Genital bölgedeki iç dudaklardaki sarkma, dış dudaklardaki yetersiz veya fazla dolgunluk gibi deformasyonlar estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturarak kadınlarda utanma, cinsel isteksizlik gibi sorunları beraberinde getirebilir. Bu sorunların tümü estetik ile düzeltilebilir. Vajinal dudak estetiği, kadınların özgüvenini pekiştiren bir ameliyat türüdür. Genital bölge estetiği labioplasti veya labiaplasti olarak bilinir.

 

 Vajinal Estetik Nedir?

 

 Genital estetik, dış genital organların bölümlerinin uyum ve görünüm açısından düzeltilmesi anlamına gelir. Vajinal anatomideki bölgelerin ayrı ameliyatlarla düzeltilmesinin genel adıdır. Vajinal dudak estetiği estetik görünümün yanı sıra sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak için de yapılır. Kişiyi depresyona sokan imajın düzelmesi sonucunda psikolojik sorunlar da düzelecektir.

 

 Genital Estetiği Kimler Yaptırabilir?

 

 Genital bölgede yapılan ameliyat çeşitleri hastanın şikayetlerine göre şekillenir. Genital bölgedeki iç dudakların büyüklüğünden olumsuz etkilenen kişiler estetik operasyon yaptırabilir. Doğum sonrası dönemde vajina esnekliğini kaybettiği için genital plastik cerrahi uygulanabilmekte ve doğumdan kaynaklanan deformasyonlar uygun ameliyat türleri ile iyileştirilmektedir. Aynı zamanda doğum sonrasında oluşabilecek bölgede sarkma ve gevşemenin önüne geçmek isteyenler de uygun bir operasyon için doktora başvurabilirler.

 

 Labioplasti Nedir?

 

 Genital estetik ameliyatları arasında yer alan labioplasti, dünyada oldukça sık görülen bir tiptir. İç dudakları küçülterek bölgenin kişinin istediği estetik görünüme kavuşmasını sağlar. “İç dudak estetiği” olarak da bilinen labioplasti, ince ve küçük dudakları hedefleyen kalın ve dolgun, labium denen büyük dudaklara yapılan bir müdahaledir. Vajinal dudak estetiği ameliyatlarından labioplasti, iç dudaklardaki kusurların giderilmesidir.

 

 Nasıl Yapılır?

 

 Birden fazla teknikle ameliyat yapılabilir. Kişinin dokusu ve isteği doğrultusunda gerçekleştirilen genital estetik ameliyatları genel sedasyon veya lokal anestezi yardımı ile özel hastane veya kliniklerde yapılır. Düzensiz, kırışık ve geniş görünen dudak kısımlarının ve kıvrımlarının alındığı, renk değişimlerinin de giderildiği operasyon sonrası estetik dikiş atılır. Aynı seansta klitoris üzerindeki deri kıvrımları da alınabilir.

 

 Ameliyat Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 Doktordan ameliyatla ilgili detaylı bilgi alınabilir. Şeker hastalığı, kalp ve tansiyon sorunları gibi hastalıklarınızı mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz. Vücudun en hızlı iyileşen bölgesi olan vajinada ameliyat sonrası sızıntı veya lekelenme görülebilir. Ameliyat sonrası bölgenin kuru tutulması hızlı ve rahat bir iyileşme süreci açısından oldukça önemlidir. Soğuk kompres ile olası ödem, şişlik ve hassasiyeti önlenebilir. Yaklaşık 1 hafta içerisinde normal hayata dönülebilir ve pansumanlara devam ederek iyileşme sürecine girilir. Ancak yoga, pilates gibi bölgenin gerilmesine neden olabilecek sporlar ve cinsel ilişkiden 4 hafta uzak durulmalıdır.

 

 Genital estetik fiyatları ise ameliyatın tipine ve büyüklüğüne, kullanılan malzemelere ve kuruma göre değişiklik göstermektedir. Konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm detayları iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image