Arama

Dino Merlin İstanbul'da sahne alacak

8 yıl önce

Boşnak şarkıcı, söz yazarı ve besteci Dino Merlin, 23 Nisan'da hayranlarıyla buluşacak.

Dino Merlin İstanbul'da sahne alacak
ad image
ad image

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, dünyaca ünlü Boşnak şarkıcı, Ora Arena'da konser verecek. Omia İnşaat sponsorluğunda Piu Entertainment organizasyonuyla İstanbul'a gelecek olan sanatçı, 23 Nisan'da sahneye çıkacak.

Dino Merlin, bugüne kadar Yusuf İslam, Edo Zanki, Arjinder, Mustafa Sandal, Emina Sandal, Hüsnü Şenlendirici, Goran Bregoviç, Gani Tamir ve Kempa Orchestra ile ortak projeler gerçekleştirdi.

Merlin grubunu 1983'te kurarak müzik hayatına başlayan sanatçı, bu grupla 5 albüm çıkardı. Solo kariyerine 1991'de başlayan sanatçının, 2000 yılında çıkardığı "Sredinom" adlı albümü, eski Yugoslav devletini oluşturan 5 ülkede en çok satan albüm oldu.

Saraybosna'da, şehrin en büyük stadı Kosevo'da her yaz 120 bin kişiye konserler veren Dino Merlin, 2002'de Roma'daki Colosseum'da gerçekleşen Global Forum barış konserlerinde Ray Charles, Mercedes Sosa ve Khaled ile aynı sahneyi paylaştı.

Her albümündeki yeniliklerle dinleyicilerini şaşırtan sanatçı, 2004'te çıkardığı "Burek"te (Börek) yer alan, Saraybosna için yazdığı şarkının nakaratlarını Türkçe söyledi.

Dino Merlin'in Sırp şarkıcı Zeljko Joksimovic ile yorumladığı "Supermen", Emina Sandal ile seslendirdiği "Med" şarkıları Balkanlar'ın en popüler şarkılarından oldu.

''Love Rewind'' isimli bestesiyle 2011'de Bosna-Hersek'i Eurovision'da temsil eden sanatçı, 2014'te çıkardığı son albümüyle Hotel Nacional ile Billboard World Albums listesinde ilk 10'a girdi.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image