Arama

Maslyakov: KVN-de hiçbir takım sözde "Dağlık Karabağ" ı temsil etmiyor

7 yıl önce

KVN-nin vazgeçilmez sunucusu Dağlık Karabağ'ın ayrılıkçı rejimini temsil eden takımın "KiViN-2017" festivalinde katılımını yorumladı.

Maslyakov: KVN-de hiçbir takım sözde "Dağlık Karabağ" ı temsil etmiyor
ad image
ad image

 

Ozgunmanset.com 1news-a istinaden haber verir ki, bu mesele birinci yıl değil ki, gündemdedir. Geçen festivalde Uluslararası KVN Birliği KVN-in siyasetten ayrı olduğunu ve siyasi provokasyonlara meydan olmadığını resmen beyan etmişti. Tanınmamış kurumların, oluşmuş toplulukların, özellikle de "Artsakh" adı iptal edilmişti. 

"Amik" in Genel Müdürü Alexander Maslyakov Azerbaycanın Şen ve Hazırcevap Kulübü'ne verdiği röportajda tutumunu bir kez daha doğruladı: "KVN-de hiçbir takım sözde" DKC "ı temsil etmiyor. Biz bu duruma kontrol ediyoruz ve bu çeşit tahribata yol vermeyiz ", - dedi. 

Belirtelim ki, Ocak ayının 10-da Soçi'de Uluslararası "KiViN-2017" festivali start alıp. Festivalde çeşitli devletlerin takımları, özellikle de Azerbaycan'dan olan takım - "Bakı yığması" yer alacak.  

Yayılan bilgiye göre, Soçi’dki festivalde tanınmamış bölücü Dağlık Karabağ rejimini temsil eden "Tuz ve ekmekle" adlı takım da davranır. 

Bununla ilgili Rusya Azerbaycan Kongresi kendi rahatsızlığını söyledi. 
Azerbaycan Dışişleri beyan edib ki, bölücü rejimin takımlarının festivale davet edilmesi Azerbaycan ve Rusya stratejik ilişkilerine aykırıdır.  

 

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image