Arama

Tanksız-Uçaksız 30 Ağustos kutlaması

7 yıl önce

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı, bu yıl farklı kutlanacak.

Tanksız-Uçaksız 30 Ağustos kutlaması
ad image
ad image

Ankara'da Hipodrom’da askeri geçit töreni yine yapılacak ama sadece sivil lise öğrencileri ve askerler yürüyecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı töreni Anıtkabir'de başlayacak. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tebrikleri kabul edecek.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın canlı performans sergileyeceği törende, bir subay konuşma yapacak. Törende, muharip gaziler ile FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gazi olanlar da hazır bulunacak.

Daha önce Hipodrom’da düzenlenen etkinlikte uçaklar, tanklar, toplar, askeri araçlar geçit töreninde yer alırdı. Bu kez törende onlar olmayacak.

Ancak, 4. Kolordu Komutanlığı ve Ankara Garnizonu'nun organize ettiği geçit töreninde askerler ve lise öğrencileri yer alacak.

Mehteran Konseri'nin iki marş seslendireceği törende, dev Türk bayrağının geçişi de gerçekleştirilecek.

İSTANBUL'DA KUTLAMALAR BAŞLADI

İstanbul'da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde düzenlenen törenle başladı.

Törene, İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Anıtı'na sırasıyla Valilik, İstanbul Garnizonu olarak 1. Ordu Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının çelenkleri bırakıldı.

Törende daha sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Şahin, Avsever ve Topbaş, daha sonra İstanbul Valiliğindeki tören için Taksim'den ayrıldı.

COŞKU İZMİR'DE DE BAŞLADI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94'üncü yıl dönümü kutlamaları, İzmir'de çelenk sunma töreniyle başladı.

İzmir Cumhuriyet Maydanı'ndaki törende İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Atatürk Anıtına çelenk sundu. Çelenk töreninin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte Türk bayrakları göndere çekildi.

Vali Ayyıldız'ın ev sahipliğinde düzenlenen tebrikat töreninin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yine Cumhuriyet Meydanı'nda devam edecek.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image